Достапни линкови

Од вирусот на свински грип заболени 5 251 лице


Светската здравствена организација објави најнови податоци според кои од вирусот на свински грип во 30 земји во светот, се регистрирани 5 251 заболени луѓе. Според податоците досега починале вкупно шеесет и едно лице, од кои во Мексико 56, три смртни случаи се регистрирани во Соединетите Држави, и по еден во Канада и Костарика.
XS
SM
MD
LG