Достапни линкови

Најмалку шест лица загинале во бомбашки напад во Авганистан


Најмалку шест лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во градот Кост, во источен Авганистан. Како што јавуваат агенциите бомбаши самоубијци ја нападнале општинската административна зграда и седиштето на локалниот гувернер. Според здравствени претставници загинатите биле војници и цивили, а се очекува зголемување на бројот на жртвите.
XS
SM
MD
LG