Достапни линкови

Папата на средби со религиозни лидери во Ерусалим


Папата Бенедикт 16-ти ги посети христијанските, муслиманските и еврејските религиозни места во Ерусалим, а имаше средби и со религиозните лидери. Папата повика на окончување на конфликтите од минатото и на вклучување во искрен дијалог.
XS
SM
MD
LG