Достапни линкови

Украинскиот министер за внатрешни работи, во оставка


Украинскиот министер за внатрешни работи Јури Лутшенко понудил оставка поради инцидентот на аеродромот во Франкфурт, кога бил пијан и правел неред, поради што бил притворен. Лутшенко во оставката наведува дека бил жртва на банална ситуација, која прераснала во политички скандал.
XS
SM
MD
LG