Достапни линкови

Обама изрази задоволство од ослободувањето на СабериАмериканскиот претседател Барак Обама изрази задоволство од ослободувањето на американската новинарка Роксана Сабери од затвор во Иран, соопшти Белата Куќа. Портпаролот Роберт Џибс изјави дека Иран направил хуман гест со ослободувањето на Сабери, која беше осудена за шпионажа во корист на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG