Достапни линкови

Пад на кинескиот извоз


Кинескиот извоз бележи пад од 22,6 насто во споредба со истиот период лани. Според државната агенција Ксинхуа, како резултат на глобалната економска криза извозот на Кина паѓа во последниве 6 месеци по ред.
XS
SM
MD
LG