Достапни линкови

Напад врз женско училиште во АвганистанОколу 90 девојчиња се однесени во болница откако бил пуштен некаков гас во нивното училиште во близина на авганистанскиот главен град Кабул. Ова трет ваков инцидент во Авганистан, но во региони кои никогаш не биле под целосна контрола на талибанците за чије владеење женските училишта беа затворени.
XS
SM
MD
LG