Достапни линкови

Банка во Атина оштетена од експлозија на бомба


Во експлозија на бомба рано изутрината во Атина е оштетена експозитура на грчката банка Еуробанк. Полицијата соопшти дека пред експлозијата имало телефонско предупредување до грчкиот весник Елефтеротипија. Нападите зачестија по убиството на 15- годишниот Александрос Григорополис во Атина во декември, што предизвика немири во таа земја.
XS
SM
MD
LG