Достапни линкови

Барак Обама во јули во прва посета на Русија


Американскиот претседател Барак Обама ќе престојува во прва официјална посета на Русија од 6-ти до 8-ми јули, соопшти денеска Кремљ. Американско-руските односи беа заострени во времето на администрацијата на Џорџ Буш, а меѓу причините беше минато-годишната руско-грузиска војна како и американските планови за разместување на антиракетен штит во Централна Европа.
XS
SM
MD
LG