Достапни линкови

Путин во посета на Јапонија


Рускиот премиер Владимир Путин денеска допатува во посета на Јапонија, на средби со јапонските власти. За време на посетата се очекува да биде потпишан договор меѓу Јапонија и Русија за употреба на нуклеарната енергија за невоени цели.
XS
SM
MD
LG