Достапни линкови

Средба Тадиќ – Брамерц


Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска во разговорот со главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц кој е во посета на Белград, истакна дека српските власти во целост ќе продолжат да соработуваат со Хашкиот Суд. Тадиќ потсети дека Србија досега има испорачано 44 лица обвинети за воени злосторства и навел дека интензивно се трага по преостанатите обвинети.
XS
SM
MD
LG