Достапни линкови

Новинарката Роксана Сабери денеска на слобода


Иранско-американската новинарка Роксана Сабери подоцна во текот на денов ќе биде ослободена, согласно одлуката на Иранскиот суд кој ја намали нејзината осум годишна казна затвор, на две-годишна условна казна, соопшти нејзниот адвокат. Сабери во Иран беше осудена поради шпионирање во корист на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG