Достапни линкови

Експлозија до полициска станица во Москва


Еден полицаец бил повреден во денешната експлозија во близина на полициска станица во центарот на Москва, јави руската новинска агенција РИА. Експлозии на слични рачни напарави имаше и во март годинава во близина на зградата на руската разузнавачка служба ФСБ при што немаше жртви. Одговорноста за тогашните експлозии ја презеде една исламистичка група со објаснување дека тоа било одговор за операциите на руските разузнавачи против бунтовниците на Кавказ
XS
SM
MD
LG