Достапни линкови

Пронајдена втората црна кутија од авионот што се урна во 2009


Истражувачките екипи ја откриле втората црна кутија од авинот Ер Франс што во јуни 2009 година се урна во Атлантскиот океан при што загинаа сите 228 луѓе во леталото. Се додава дека кутијата била во добра состојба и оти може да придонесе за утврдување на причините за несреќата на летот од Рио де Жанеиро до Париз.
XS
SM
MD
LG