Достапни линкови

Бин Ладен бил убиен затоа што пукал врз специјалците


Советникот на Белата Куќа за борба против тероризмот Џон Бренан изјави дека лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен би бил уапсен жив доколку американските војници имале таква можност. Според него, Бин Лaдeн бил убиен, бидејќи тој почнал да пука врз војниците и тоа на крајот од акцијата во Пакистан која траела околу 40 минути.
XS
SM
MD
LG