Достапни линкови

Обама повика да се одржи националното единство


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ги повика законодавците да го одржат духот на национално единство во земјата, кој се појави по објавата за смртта на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен. На вечерата во Белата куќа, Обама соопшти дека нацијата е соединета, како што беше и по терористичкиот напад на 9 септември во 2001 година.
Во меѓувреме Советот за безбедност на ОН апелираше до земјите да ги зголемат напорите во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG