Достапни линкови

Пакистан не учествувал во операцијата за убиство на Бин Ладен


Пакистанскиот претседател Асиф али Задари
Пакистанскиот претседател Асиф Али Задари изјави дека убиството на Осама Бин Ладен од страна на американските сили не било извршено во заедничка операција со Пакистан. Во еден текст на Вашингтон Пост, Задари соопшти и дека местото каде што беше убиен Бин Ладен во близина на Исламабад не им било познато на пакистанските власти. Според Задари долгогодишната соработка и партнерство со САД сепак придонеле за елиминацијата на лидерот на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG