Достапни линкови

САД ќе повлечат војници од Авганистан во јули


Американски војници во Авганистан
Претседателот на Комитетот за вооружени сили во американскиот сенат, Карл Левин изјави дека верува оти претседателот Барак Обама ќе ја намали бројката на американските војници во Авганистан во летниот период. Според Левин Обама планира да повлече 100 000 војници од Авганистан во јули, поради стабилноста во земјата и последните настани, како што е убиството на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG