Достапни линкови

Убиени 10 лица при протестите во Сирија


Анти-владините протести во Дара
Безбедносните сили во Сирија убиле 10 лица и уапсиле 499 учесници на анти-владините протести во Дара. Според жителите на градот биле уапсени мажи на возраст меѓу 15 и 40 години. Во минатата недела војската со тенкови се обидуваше да ја врати контролата во Дара, каде е центарот на протестите против режимот на претседателот Бушар ал Асад.
XS
SM
MD
LG