Достапни линкови

Концерт за мир во појасот Газа


Познатиот израелски диригент Даниел Баренбоим ќе го предводи оркестарот на европски музичари, кои ќе настапат на концертот на мирот кој денеска ќе се одржи во појасот Газа. Баренбоим е познат поборник за мир меѓу Израелците и Палестинците.
XS
SM
MD
LG