Достапни линкови

Интерпол повикува на претпазливост


Интерпол денеска предупреди дека е зголемена опасноста од терористички акции поради смртта на Осама Бин Ладен и ги повика земјите членки на поголема претпазливост. Интеропол во соопштението наведува дека со смртта на Бин Ладен не изчезнуваат и разните ограноци на Ал Каеда или слични на неа.
XS
SM
MD
LG