Достапни линкови

Јемен во очекување на оставка на претседателот


Али АБдула Салех
Денеска во Јемен се очекува разрешница во врска со планот за повлекување на претседателот Али Абдула Салех од функцијата. Генералниот секретар на Советот за соработка во Заливот, кој го постигна договорот, денеска е во Сана. Салех би требало да ја напушти функцијата во рок од еден месец, но сеуште не го потпишал договорот.
XS
SM
MD
LG