Достапни линкови

Уапсени стотици продемократски активисти во Сирија


Aнтивладини протести во градот Дара’а
Безбедносните сили во Сирија уапсиле стотици продемократски активисти во неколку градови во земјата. Во антивладините протести во Сирија досега загинаа најмалку 560 луѓе. Демонстрантите протестираат за соборување на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG