Достапни линкови

Поправена црна кутија од паднатиот авион на Ер Франс


Фотографија од авионот на Ер Франс што падна и потона во водите на Атлантикот во 2009 година
Поправена е едната од двете црни кутии од авионот на Ер Франс што се урна во 2009 година во Атлантикот кај брегот на Бразил. Истражителите се надеваат дека црната кутија ќе им помогне да ги дознаат причините за несреќата при која загинаа сите 228 патници во авионот. Авионот се урна на 1 јуни 2009.
XS
SM
MD
LG