Достапни линкови

Дванаесет годишен бомбаш уби четворица во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека 12 годишен бомбаш убил четворица цивили и ранил дванаесетмина во истокот на земјаста. Инцидентот, за кој се верува дека го предизвикал најмладиот бомбаш самоубиец до сега, се истражува. Нападот се случил во провинцијата Пактика, во близина на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG