Достапни линкови

Времето денеска облачно и врнежливо


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне ќе биде нестабилно, на места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Температурата ќе се движи од 12 до 21 степен. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG