Достапни линкови

Демонстрации и нереди во повеќе градови во Сирија


Илјадници луѓе и денеска протестирале во повеќе градови во Сирија, барајќи политички реформи. Повторно имало судири со полицијата, при што во градот Дара загинале најмалку 7 цивили и 4 војници. Масовни демонстрации имало и во предградијата на Дамаск, а според непотврдени информации, на некои места од земјата безбедносните сили пукале врз демонстрантите.
XS
SM
MD
LG