Достапни линкови

Претседателот на Таџикистан со критики за кралската свадба


Емомали Рахмон
Таџикистанскиот претседател Емомали Рахмон ја критикуваше денешната британска кралската венчавка, изјавувајки дека церомонијата во Лондон ги имала сите карактеристики на тоталитарен режим. На состанокот на владата во Душанбе, Рахмон оценил дека било претерано и медиумското внимание на овој настан, кој бил несоодветен поради глобалните проблеми.
XS
SM
MD
LG