Достапни линкови

Во Германија уапсени осомничени терористи


Германските власти соопштија дека полицијата денеска уапсила тројца осомничени припадници на Ал Каеда, кои претставувале конкретна закана. Осомничените ќе се појават пред истражен суд утре. Други детали не се соопштени. Според герамнскиот весник Билд, сите тројца биле мароканци, уапсени во Диселдорф и Бохум, а кај нив било пронајдено поголемо количество експлозив.
XS
SM
MD
LG