Достапни линкови

НАТО погоди цели на силите на Гадафи во Зинтан


Либијските бунтовници соопштија дека во денешните воздушни напади на НАТО биле погодени цели на силите лојални на Моамер Гадафи кои го напаѓаат градот Зинтан што е под контрола на бунтовниците. Во меѓувреме има извештаи и за пресметки меѓу владините сили и бунтовниците во близина на границата со Тунис.
XS
SM
MD
LG