Достапни линкови

Македонската полицијата заплени 10 килограми хероин


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска
Десет килограми хероин биле запленети во синоќешната полициска акција на граничниот премин Стар Дојран на македонско грчката граница. Хероинот бил со висок степен на квалитет чија вредност се проценува на околу 200 илјади евра. Во акцијата биле уапсени неколку лица, меѓу кои и еден полициски службеник. Нарко шверцерите подолго време биле следени од полицијата.
XS
SM
MD
LG