Достапни линкови

Британскиот принц Вилијем и Кејт Мидлтон се венчаа


Британскиот принц Вилијем и Кејт Мидлтон се венчаа во Вестминистерската опатија во Лондон пред 1900 поканети гости. Принцот Вилијам е вториот на ред до британската круна, по неговиот татко принцот Чарлс. 29 годишната Кејт Мидлтон од сега ќе биде позната како Кетрин, војвотка од Кембриџ. Десетици илјади луѓе излегоа на улиците во централниот дел на Лондон, а околу 2 милијарди луѓе во светот преку телевизиски пренос ја следеа венчавката.
XS
SM
MD
LG