Достапни линкови

Ал Каеда осомничена за експлозијата во Маракеш


Мароканската влада денеска соопшти дека регионалната мрежа на Ал Каеда веројатно е одговорна за бомбашкиот напад во мароканскиот град Маракеш, во кој загинаа 16 лица, а над 20 беа повредени. Најмалку 11 од жртвите се странски државјани.
XS
SM
MD
LG