Достапни линкови

100 милиони долари од Светска Банка за сиромашните во Србија


Бордот на директори на Светска Банка и одобри на Србија кредит од 100 милиони долари за помош на сиромашните семејства, соопшти денеска Светска Банка. Овој кредит е всушност подршка на примената на новиот закон за социјална помош, кој во Србија беше усвоен кон крајот на март 2011-та.
XS
SM
MD
LG