Достапни линкови

Убиени петмина милитанти во кавкаскиот регион


Руските безбедносни служби денеска убиле петмина милитанти во северно-кавкаскиот регион, јавија руските медиуми. Безбедносните сили биле во потрага по милитанти во едно село во регионот на Ставропол, кога дошло до престрелката.
XS
SM
MD
LG