Достапни линкови

Најавени нови протести во Сирија


Сиријските активисти денеска повикаа на нови анти владини протести. Групи за човекови права соопштија дека над 500 луѓе биле убиени од страна на безбедносните сили од почетокот на протестите пред 6 недели.
XS
SM
MD
LG