Достапни линкови

Милошоски се сретна со Бан Ки Мун


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, доцна синоќа по локално време се сретна со Генералниот Секретар на ОН, Бан Ки Мун. Милошоски и Бан Ки Мун разговарале за македонско-грчкиот дијалог за надминување на разликите околу името, за кандидатурата на Македонија во Советот за човекови права во ОН како и за други теми, се наведува во соопштението ан македонското МНР. Милошоски ја презентирал и правна димензија на македонско-грчкиот случај кој што се води пред Меѓународниот суд за правда во Хаг.
XS
SM
MD
LG