Достапни линкови

Јапонија - голем пад на индустриското производство и потрошувачка


Премиерот Наото Кан
Индустриското производство и потрошувачката во Јапонија забележаа рекорден пад во Март по катастрофалниот земјотрес и цунамито. Производството падна за 15,3 насто во однос на Февруари. Автомобилската индустрија, од друга страна, забалежа пад на продажбата на моторни возила за 57,3 проценти.
XS
SM
MD
LG