Достапни линкови

Силно Торнадо ги погоди јужните држави на САД


Слика од Торнадо на Егејско море
Најмалку 77 лица загинаа на југот на САД по дивеењето на торнадото кое зафати 4 сојузни држави: Алабама, Мисисипи, Тенеси и Џорџија.
Силниот ветер уништил куќи, комуникации и причнил големи материјални штети.
Торнадото сега се очекува да ги погоди и Северна и Јужна Каролина.
XS
SM
MD
LG