Достапни линкови

Русија најави дека следниот месец нема да извезува гас


Русија соопшти дека нема да извезува гас следниот месец и оти ќе ја пренамени продажбата на домашниот пазар за да ги задоволи потребите. До овој чекор доаѓа откако неколку руски региони се соочија со недостиг на гас по што се покачи и цената на енергенсот.
XS
SM
MD
LG