Достапни линкови

Притворен директорт на затворот во Кандахар


Тунелот во затворот во Кандахар
Директорот на авганистанскиот затвор во Кандахар од кој избегаа стотици затвореници низ подземен тунел, бил затворен заедно со блиските соработници.
Во тек е истрага за бегството од затворот, а ова затворањето на директорот на Затворот официјално не е потврдено.
XS
SM
MD
LG