Достапни линкови

Нов напад врз вработени на пакистанската морнарица


Карачи - тројца загинати при експлозија на бомба
Во бомбашки напад врз автобус со вработени во пакистанската морнарица кои патувале на работа во Карачи загинале 3 лица, а десетина биле повредени. Вчера исто така имаше напад врз два автобуса со вработени во морнарицата при кои загинаа 4 лица.
Одговорноста за нападите ја презедоа талибанците кои се заканија со натамошни напади доколку војската не ги прекине операциите против исламските милитанти на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG