Достапни линкови

Тројца поранешни светски претседатели во посета на Северна Кореја


Џими Картер
Поранешниот претседател на САД Џими Картер и уште тројца поранешни светски лидери, поранешниот фински претседател Марти Ахтисари, поранешната норвешка премиерка Гро Харлем Брутланд и поранешната ирска претседателка Мери Робинсон ја завршуваат тридневната посета на Северна Кореја. По ова тие ќе отпатуваат во Јужна Кореја каде ќе одржат конференција за медиумите.
XS
SM
MD
LG