Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Врнежите ќе бидат со послаб интензитет. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.
Утринската температура се движи од три до девет, а дневната ќе биде од 14 до 20 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 17 степени.
XS
SM
MD
LG