Достапни линкови

Авганистански офицер убил војници на НАТО


Авганистанското министерство за одбрана соопшти дека авганистански офицер денеска пукал врз странски војници во една база во близина на Кабул при што убил неколкумина од нив. Министерството не прецизизира за колку војници станува збор, ниту од каде доаѓаат. Напаѓачот веднаш бил убиен.
XS
SM
MD
LG