Достапни линкови

Конференција за слободата на медиумите во Западен Балкан и Турција


Во Брисел во наредната недела ќе се одржи конференција чија тема е слободата на медиумите во Западен Балкан и Турција. Конференцијата која е во организација на Европската Комисија ќе ја отворат претседателот на Европскиот парламент Јиржи Бусек и еврокомесарот за проширување Штефан Филе, а ќе учествуваат меѓународни и регионални организации, како и новинари од Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG