Достапни линкови

Украдени податоци од милиони корисници на Плејстејшн


Корпорацијата Сони соопшти можеби биле украдени лични податоци, вклучувајќи и детали од кредитни картички, од десетици милиони корисници на Плејстејшн мрежата. Јапонскиот електронски гигант прецизира дека станува збор за имиња, адреси и шифри. На Плејстејшн интеренет мрежата има регистрирано околу 77 милиони корисници.
XS
SM
MD
LG