Достапни линкови

САД ќе купуваат нафта од либијските бунтовници


Американската администрација одобри отворање бизнис врски со либијската опозиција за купување нафата од подрачјата контролирани од бунтовниците. Овој потег ќе и овозможи на опозицијата да купува оружје и други неопходни производи. Претседателот Барак Обама, како што се наведува, одобрил трансфер и на дополнителни над 25 милиони долари како помош за цивилите во Либија. Станува збор за медицински производи, облека и храна.
XS
SM
MD
LG