Достапни линкови

Успешно тестирана руска балистичка ракета


Руската армија соопшти дека бил извршен успешен тест на интерконтиненталната балистичка ракета Синева. Таа била лансирана од нуклеарната подморница Екатеринбург која се наоѓа под Арктикот. Ракетата има дострел од 11 илјади километри.
XS
SM
MD
LG