Достапни линкови

Експлозија на терминал со гас во Египет


Египетските безбедносни сили соопштија дека денеска имало експлозија на терминал за природен гас на границата меѓу Египет и Израел. Агенцијата Ројтерс јавува дека станува збор за напад извршен од неименувана вооружена група. Египет извезува гас во Израел, Јордан и Сирија.
XS
SM
MD
LG